Skok na: navigace, obsah
Nacházíte se zde: Úvod » O násO nás

Několik slov o korektorské „dílně“ Proofreading.cz i o našem týmu. Dozvíte se, co jsme zač a jak jsme se tu vlastně vzali.

Proofreading.cz včera a dnes

Webové stránky Proofreading.cz ožily v září roku 2004. Na svědomí to mělo korektorské duo manželů Dalibora a Anny Behúnových, kteří se rozhodli nabídnout své služby spočívající v léčbě neduhů česky psaných textů široké veřejnosti.

Po nesmělých prvních krůčcích se začalo blýskat na lepší časy. Proofreading.cz si získával stále větší oblibu a klientů přibývalo. V prosinci roku 2006 byly spuštěny nové webové stránky, k týmu se připojil Petr Behún a nabídka služeb se rozrostla o copywriting, tvorbu názvů, informační analýzy a další služby.

V současné době mají korektorskou dílnu Proofreading.cz na starosti Alena Žitníková a Petr Behún, kteří také využívají podpory externích spolupracovníků.

Náš tým

Alena Žitníková – korektorka

Už v devadesátých letech začala sbírat první zkušenosti jako překladatelka z angličtiny a později také korektorka. V roce 2009 se stala stálou členkou týmu Proofreading.cz a v současnosti (od listopadu 2013) jej má celý na starosti.
e-mail: azitnikova@pro­ofreading.cz

Petr Behún – korektor, copywriter

Na poli jazykovědy působí od roku 2004. Kromě jazykových korektur má zkušenosti také s překlady z angličtiny a s tvorbou obchodně účinných textů. Se svým bratrem Daliborem tvoří autorské duo, které se mimo jiné „vyznamenalo“ knihou Pište správně česky – Poradna šílených korektorů (vyšla v nakladatelství Zoner Press).
e-mail: pbehun@proofre­ading.cz

Zdeněk Bauer – copywriter, specializovaný informatik

Zdeněk se věnuje především rešerším, analýzám a copywritingu. Tomu prvnímu už od roku 1991, s copywritingem začal o deset let později. Už dvacet let také funguje jako ghostwriter. S Proofreading.cz spolupracuje od roku 2006.
e-mail: zbauer@proofre­ading.cz

Externí spolupracovníci

Vzhledem k rostoucímu objemu zakázek jsme velmi vděčni za ochotnou pomoc našich externích spolupracovníků. V současné době k nim patří:

Adéla Sobičková – korektorka
Jakub Machura – korektor
Lenka Jindrová – korektorka
Petr Čech – překladatel

Bývalí členové týmu

Dalibor Behún – korektor, copywriter
Anna Behúnová – korektorka
Miroslava Vokáčová – korektorka

Související stránky


Novinky


Objednávka korektury

Objednávka vám zabere jen pár minut.


Kontakt

Alena Žitníková
Jiskrova 517/4
147 00 Praha 4

azitnikova@proofreading.cz


© 2006–2013 Petr Behún. Všechna práva vyhrazena. Web běží na systému WordPress.
Mapa webu, O webu, Kontakt