Skok na: navigace, obsah
Nacházíte se zde: Úvod » O češtině » Zápisník šíleného korektora » „Pište správně česky“ v dotisku
„Pište správně česky“ v dotisku

Knížka „Pište správně česky – poradna šílených korektorů“ je na trhu už tři čtvrtě roku. Nyní nastal slavný čas dotisku. Odhalené chyby a chybky, které se objevily v prvním vydání, by již měly být odstraněny, takže věříme, že počet rušivých prvků klesl na minimum.

anotaci na webu Zoner Pressu je dokonce optimisticky napsáno, že se jedná o „první dotisk“. Netroufáme si odhadovat, zda bude i nějaký další, ale každopádně nás zájem o náš spisek upřímně těší.

Zároveň bych rád touto cestou poděkoval všem, kdo si „Poradnu šílených korektorů“ nejenom přečetli, ale dokonce věnovali čas sepsání (vesměs pozitivních) recenzí. Obávám se, že na někoho určitě zapomenu, ale každopádně bych si dovolil zmínit alespoň Martina Malého za jeho článek „Šílení korektoři učí češtinu přístupnou formou“. Děkujeme také Jiřímu Sekerovi za recenzi na serveru Design Portal, Petru Chlebkovi alias Chytráku Timovi za totéž a všem ostatním, kterým knižní „Šílený korektor“ stál za zmínku.

Kompletní errata

Jak už jsme několikrát se zarděním přiznali, v knížce se objevily některé chyby, jež povětšinou padají na naši hlavu. Před dotiskem jsme vydavatelství poslali jejich seznam, který zčásti vycházel i z vašich postřehů. Všem pozorným čtenářům mnohokráte děkujeme.

Opravené stránky jsme už žel neměli možnost zhlédnout, ale důvěřujeme grafikovi, korektorovi nebo jakékoli jiné osobě, která toto cizelování dostala na starost, že svou práci odvedli dobře.

Pokud chcete – a zejména pokud jste majiteli exempláře z prvního „lisu“ –, můžete si ve formátu PDF stáhnout kompletní přehled oprav v té podobě, v jaké jsme ho poslali do Zoner Pressu.

Závěrem ještě jednou děkujeme všem čtenářům i recenzentům za jejich přízeň a užitečné postřehy.


Komentáře k tomuto článku jsou uzamčeny.


Komentáře

RSS feed for comments on this post.

Kdy a kde bude vaše kniha v prodeji v elektronické formě, abych si ji mohl číst na Kindle a na iPhone? Z kupování papírových knih už jsem vyrostl – vždycky jsou uloženy jinde, než jsem zrovna já.

– hadmob vložil(a) 26. 9. 2010, 19.18

Na tuhle otázku by Vám asi spíš odpověděl někdo ze Zoner Pressu. Žádné zvěsti o tom, že by se něco podobného chystalo, zatím nemáme, ale kdoví – kdyby se sešlo pár (stovek) zájemců, možná by o téhle možnosti vydavatel uvažoval ;-)

Dalibor Behún vložil(a) 26. 9. 2010, 19.32


Podrubriky

RSS Zápisníku šíleného korektora

Novinky


Objednávka korektury

Objednávka vám zabere jen pár minut.


Kontakt

Alena Žitníková
Jiskrova 517/4
147 00 Praha 4

azitnikova@proofreading.cz


© 2006–2013 Petr Behún. Všechna práva vyhrazena. Web běží na systému WordPress.
Mapa webu, O webu, Kontakt