Skok na: navigace, obsah
Nacházíte se zde: Úvod » O češtině » Zápisník šíleného korektora » Šílený korektor ve vazbě
Šílený korektor ve vazbě

Nesčetní čtenáři Intervalu se ptali, zda seriál Hříchy pro šíleného korektora náhodou nevyjde i knižně. Rádi bychom teď oběma s radostí oznámili, že ano. Nakladatelství Zoner Press vydává knížku „Pište správně česky – poradna šílených korektorů“.

Pokud vás naše jazykové mentorování z nějakého důvodu ještě neznechutilo, můžete si dát vydatný nášup. Rozsah knížky je oproti seriálu více než dvojnásobný, některá témata přibyla, jiná jsme výrazně rozšířili.

Některé díly seriálu se naopak v knižním vydání neobjevují. Jsou to buď témata příliš úzce zaměřená (Autentizace, autentikace, nebo autentifikace?), anebo díly, které měly spíš charakter jakýchsi úvah (Quo vadis, češtino?, Chýlí se přechylování ke konci?).

Knížka je rozdělena do tří částí, zaměřených na pravopis, stylistiku a typografii. Posledně jmenovaná sekce je úplně nová.

V našem dílku nenajdete žádná „nová pravidla“ ani obsáhlá teoretická pojednání – tuto práci přenecháváme povolanějším. Snažili jsme se ale v knize zúročit svoje postřehy z praxe, tedy soustředit se na jevy, ve kterých se nejčastěji chybuje.

Na stránkách Zoner Press najdete kromě anotace i obsah a poměrně rozsáhlou ukázku. Knížka „Pište správně česky – poradna šílených korektorů“ by měla být v prodeji od 21. prosince.


Komentáře k tomuto článku jsou uzamčeny.


Komentáře

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Tak to se vám povedlo. Jenom je škoda, že nebude na pultech dřív, aby se využilo toho správnýho vánočního šílenství.

Martin Tomčík vložil(a) 13. 12. 2009, 3.09

Titulek obsahuje pěkný dvojsmysl, při otevírání článku jsem měl na mysli ten druhý (špatný). Předpokládám, že takový titulek z ruky šíleného korektora není náhodný:)

Kalmir vložil(a) 13. 12. 2009, 11.00

Martine, díky. O nějaký ten den dřívější termín by asi nebyl špatný, ale bylo to časově trochu napjaté a nechtěli jsme to došívat horkou jehlou. :-)

Kalmire, máte pravdu. Byl to záměrný pokus o bulvarizaci našeho Zápisníku. :-)

Dalibor Behún vložil(a) 13. 12. 2009, 14.28

Podle ukázky na Internetu to vypadá stojící za koupi, takže už se těším, až na to v nějakém obchodě narazím! I když si myslím, že to nepotřebuju, moje čeština je už přece dokonalá!

Michal Boleslav Měchura vložil(a) 13. 12. 2009, 14.41

Ja to tedy beru, sefe! Tlekam a tesim se, rad si poctu.

Ondřej vložil(a) 13. 12. 2009, 23.37

Nakonec to vypada, ze kniha bude jeste drive :-) Z tiskarny ji privezou 17.12.2009 (hodinu nevim ;)

miroslav.kucera vložil(a) 14. 12. 2009, 9.00

Jsem tomu rád, a přestože jsem před vánočními svátky lehce finančně vykrvácel, tu radost si dopřeji a knihu koupím. Už teď jsem spokojený čtenář :)

Plaváček vložil(a) 14. 12. 2009, 14.04

Výborná práce, určitě hned zakoupím, díky ;-)

Luboš Moravec vložil(a) 19. 12. 2009, 1.46

[…] Knížka „Pište správně česky – poradna šílených korektorů“ je na trhu už tři čtvrtě roku. Nyní nastal slavný čas dotisku. Odhalené chyby a chybky, které se objevily v prvním vydání, by již měly být odstraněny, takže věříme, že počet rušivých prvků klesl na minimum. […]

Proofreading.cz » „Pište správně česky“ v dotisku vložil(a) 23. 9. 2010, 18.47


Podrubriky

RSS Zápisníku šíleného korektora

Novinky

10.4. Recenze od Chytráka Tima

Petr Chlebek na svém webu Chytrák Tim zhodnotil 2. vydání naší knížky. Moc děkujeme. Odkazy na další recenze najdete na samostatné stránce.

10.2. „Pište správně česky“ podruhé

Naše veledílo Pište správně česky – poradna šílených korektorů se dočkalo nového, výrazně rozšířeného vydání. A naši čtenáři ho mají se slevou.

4.9. Korunní princ je zpět

Po několika letech se do týmu Proofreading.cz vrátil Petr Behún, jeden z šílených korektorů.

4.8. Nová norma ČSN 01 6910

Od 1. 8. 2014 začala platit nová technická norma ČSN 01 6910 – Úprava dokumentů zpracovaných textovými procesory. Není sice závazná, ale tým Proofreading.cz se s ní seznámil a ve své práci se bude řídit jejími doporučeními.

1.11. Personální změna

Novým vedoucím týmu Proofreading.cz se od 1. 11. 2013 stává paní Alena Žitníková.


Objednávka korektury

Objednávka vám zabere jen pár minut.


Kontakt

Alena Žitníková
Jiskrova 517/4
147 00 Praha 4

azitnikova@proofreading.cz


© 2006–2013 Petr Behún. Všechna práva vyhrazena. Web běží na systému WordPress.
Mapa webu, O webu, Kontakt