Skok na: navigace, obsah
Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Jazyková korektura » Korektura češtinyKorektura češtiny

Uvažujete o tom, který formát dokumentu je pro korekturu nejvhodnější? Zajímá vás, jak rychle bude jazyková korektura hotova? Na této stránce najdete některé „techničtější“ detaily týkající se našich služeb.

Typy jazykové korektury

Pro různé typy textů je zapotřebí zvolit rozdílný přístup. V některých dokumentech stačí vymýtit hrubky, jiné musí být zároveň stylisticky vytříbené a ještě jiné vyžadují maximální péči zahrnující i rozsáhlé obsahové úpravy. Nabízíme vám proto výběr ze tří variant jazykové korektury:

  • Varianta A (Gramatika) – Patří k ní kontrola pravopisu a gramatiky, včetně opravy překlepů a interpunkce, a zároveň základní stylistické úpravy. Je vhodná pro texty techničtějšího charakteru.
  • Varianta B (Stylistika) – Kromě úpravy pravopisu a gramatiky zahrnuje i rozsáhlejší stylistické úpravy – cílem je, aby váš text byl čtivý a aby „hladce plynul“. Tato varianta je ideální například pro marketingové texty a texty webových stránek.
  • Varianta C (DeLuxe) – Její součástí je rozsáhlá úprava obsahu, například zkrácení a logické rozčlenění textů pro webové stránky, a dvojitá jazyková korektura. Může posloužit jako úspornější varianta copywritingu, především u textů určených pro web.

Po zásahu korektora

Zajímá vás, jak vypadá dokument, který se dostal do spárů jazykového korektora? Nabízíme vám ukázku zkorigovaných dokumentů ve dvou nejčastěji používaných formátech. DOC a PDF

Formáty dokumentů

Texty ke korekturám přijímáme zpravidla v elektronické podobě. Z hlediska jazykové korektury se jako nejvhodnější jeví textový formát DOC či RTF (např. MS Word), případně ODT či SXW (např. OpenOffice Writer), a formát PDF.

  • Formát DOC, RTF – korektury provádíme v programu MS Word, v módu Sledování změn
  • Formát ODT, SXW – úpravy provádíme v programu OpenOffice Writer, rovněž v módu Sledování změn
  • Formát PDF – úpravy vyznačujeme pomocí nástrojů Zvýraznění a Poznámka v programu Adobe Acrobat. Součástí korektury je i základní typografická kontrola.

Texty ke korektuře v jiném než doporučeném formátu nám prosím posílejte až po předchozí domluvě.

Dodací lhůty

Kratší dokumenty (přibližně do 5 normostran) standardně zpracováváme do druhého dne. U delších dokumentů se s vámi na termínu odevzdání vždy předem domluvíme. Orientačně můžete počítat s rychlostí přibližně 30 normostran/den. (Normostrana je ekvivalentem 1 800 znaků včetně mezer.)

Záruka rychlosti a kvality

Záruka rychlosti

Domluvený termín odevzdání korektury je pro nás závazný. Pokud by se nám termín splnit nepodařilo, poskytneme vám slevu ve výši 20 % z celkové částky za každý den prodlení.

Záruka kvality

I korektoři jsou jen lidé. Může se tedy stát, že přes veškerou snahu se ve zkorigovaném textu objeví chyba. V takovém případě vám vrátíme 100 % částky, kterou jste zaplatili za korekturu dané normostrany. V případě vážnějších nedostatků je sleva určena dohodou. Za svou práci ručíme až do výše ceny zakázky. Reklamace prosím uplatňujte do 1 týdne od odevzdání korektury.

Další informace

Máte-li v souvislosti s jazykovou korekturou jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám na vaše otázky odpovíme.

Související stránky


Novinky


Objednávka korektury

Objednávka vám zabere jen pár minut.


Kontakt

Alena Žitníková
Jiskrova 517/4
147 00 Praha 4

azitnikova@proofreading.cz


© 2006–2013 Petr Behún. Všechna práva vyhrazena. Web běží na systému WordPress.
Mapa webu, O webu, Kontakt