Skok na: navigace, obsah
Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Tvorba názvůTvorba názvů

Získejte si dobré jméno

Vhodný název – odrazový můstek k obchodnímu úspěchu

Vymyslet název pro novou firmu, produkt či internetový projekt je někdy těžší než vymyslet jméno pro potomka. Proč? Mimo jiné proto, že nestačí jen zalistovat v kalendáři a vybrat zkrátka to, co se nám líbí – správné obchodní jméno musí být výstižné, atraktivní a především unikátní.

Dvojnásob to platí v případě, že chcete svou činnost prezentovat na internetu. Zde je originalita nezbytná nejen z důvodů legislativních, ale také čistě praktických – je totiž důležité mít možnost zaregistrovat si příslušnou doménu.

Zajímavé čtení

O významu a správném výběru doménových jmen psal uznávaný internetový specialista Marek Prokop ve svém e-zinu Sova v síti – konkrétně v článcích Proč je důležitá vlastní doména a Jak vybírat jméno pro doménu.

Co je to vhodný název?

Má-li obchodní název dobře sloužit svému účelu, měl by splňovat některá základní kritéria:

  1. originalita
  2. reprezentativnost
  3. výstižnost
  4. snadná zapamatovatelnost
  5. jednoduchost (žádné jazykové záludnosti)
  6. dostupnost volných domén (CZ, případně i COM a EU)

Našli jste obchodní jméno, které tato kritéria splňuje? Pokud ano, blahopřejeme. Zdárně jste zdolali první překážku na cestě k úspěchu. Dosud jste takové jméno nenašli? Nezoufejte. Obraťte se na nás a my vám rádi pomůžeme.

Najdeme vám jehlu v kupce sena

Vzhledem k neustálému rozvoji internetu je stále těžší najít vhodné doménové jméno. Zvláště některé obory jsou natolik konkurenční, že se hledání volných domén (a tudíž vhodných obchodních jmen) podobá spíše paběrkování.

Nemáte na takové paběrkování čas ani chuť? Nevadí. Nechte to na nás. Najdeme vám obchodní jméno, které bude splňovat všechna kritéria vhodného názvu a se kterým budete určitě spokojeni.

Související stránky


Novinky


Objednávka korektury

Objednávka vám zabere jen pár minut.


Kontakt

Alena Žitníková
Jiskrova 517/4
147 00 Praha 4

azitnikova@proofreading.cz


© 2006–2013 Petr Behún. Všechna práva vyhrazena. Web běží na systému WordPress.
Mapa webu, O webu, Kontakt